W ramach zadania „Czas na aktywnego Seniora” w dniach 4 – 5 wrzesień 2017 r. na podsumowanie projektu odbyła się 2-dniowa wycieczka w Bieszczady. Najpierw pojechaliśmy do Dukli, gdzie odprawiona została msza św. w Sanktuarium św. Jana, następnie przybliżona została nam historia Klasztoru Bernardynów i później wyruszyliśmy w stronę zabytkowej kaplicy zwanej Pustelnią św. Jana z Dukli. Zobaczyliśmy miejsce, na którym znajdowała się pustelnia św. Jana, a z usytuowanej u podnóża świątyni groty skalnej, gdzie znajduje się źródło św. Jana można było nabrać wody, która według tradycji przybywających licznych pątników z Polski i zagranicy, przynosi ulgę w wielu dolegliwościach i chorobach. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Komańczy w Klasztorze Sióstr Nazaretanek, gdzie internowany był Prymas Polski Stefan kard. Wyszyński. Zwiedziliśmy Izbę Pamięci, pokój w którym przebywał i napisał m.in. Śluby Jasnogórskie, oraz kaplicę, w której się modlił. Największą atrakcją okazała się wizyta w zagrodzie pokazowej żubrów w Mucznem. Z tarasu widokowego można było obejrzeć te mniejsze i „troszkę” większe żubry. W Ustrzykach Dolnych zwiedziliśmy wraz z przewodnikami Muzeum Przyrodnicze, a w Sanoku Muzeum Ikon i Galerię Zdzisława Beksińskiego.
Pomimo tego, że podczas wycieczki pogoda płatała figle i raz było słońce, a raz deszcz, udało się zobaczyć i zwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca, a nawet rozpalić wspólne ognisko. Teraz już tylko pozostały wspomnienia…. 🙂
 
Zadanie publiczne z zakresu pomocy społecznej pod nazwą „Czas na aktywnego Seniora”, realizowane przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży „Kana” w Nowym Sączu, jest współfinansowane ze środków Wojewody Małopolskiego.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *