Tradycyjnie jak co roku Centrum „Kana” zorganizowało półkolonię letnią przez pierwsze 2 tygodnie wakacji, tj. 25.06-06.07.2018 r. Pogoda troszkę płatała figle, ale koniec końców udało się nam wygrać z deszczem. Przewidziano szereg atrakcji: wyjście na basen, wspólne oglądanie filmów, zajęcia komputerowe, zajęcia plastyczne, zajęcia animacyjne, zabawy ruchowe i zawody sportowe. Nie zabrakło zabaw chustą animacyjną, wspólnych spacerów w ciekawe zakątki Nowego Sącza i meczy piłki nożnej.

Na początku odbyły się zajęcia i zabawy integracyjne, które miały pomóc zarówno uczestnikom jak i wychowawcom w lepszym poznaniu siebie nawzajem. Wspólnie utworzono Regulamin, który był przestrzegany zarówno przez uczestników, jak i wychowawców. Na zakończenie odbył się Pokaz Młodych Talentów, podczas którego uczestnicy półkolonii śpiewali, recytowali wiersze, prezentowali swoje umiejętności taneczne, a nawet piłkarskie.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w Centrum „Kana” był dobrze spożytkowany i już z utęsknieniem czekamy na półkolonię zimową. A na kolejne dni wakacji wszystkim dzieciom życzymy pięknych przeżyć i dużo niezapomnianych wrażeń.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.