W poniedziałek, 20 czerwca 2016 r., odbyło się ostatnie w tym roku akademickim konwersatorium z cyklu „Pamięć i tożsamość. 1050-lecie Chrztu Polski ze Św. Janem Pawłem II”. Gościem spotkania był ks. dr Tomasz Maziarka, który wygłosił bardzo interesujący wykład pt. „Święty Jan Paweł II a Polska przełomu XX i XXI wieku”. W kilkunastu cennych punktach przybliżył poglądy Papieża na m.in. na zagadnienia gospodarcze, społeczne czy kulturalne, a przede wszystkim opinię Ojca Świętego na temat na postmodernizmu. 

Poniedziałkowe spotkanie było ostatnim w tym roku akademickim. Od października 2015 do czerwca 2016 spotykaliśmy się dziewięć razy zgłębiając zagadnienia związane z książką „Pamięć i tożsamość”. Konwersatoria odbywają się w Nowym Sączu już drugi rok dzięki współpracy Centrum „Kana” i Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie UPJPII.

Specjalne podziękowania należą się:

– pani dyrektor Annie Lipińskiej-Zwolińskiej, pomysłodawczyni idei spotkań poświęconych analizie tekstów naukowych autorstwa św. Jana Pawła II,

– ks. dr. hab. prof. UPJP Januszowi Królikowskiemu, Dziekanowi Wydziału Teologicznego, który przygotował merytoryczną stronę przedsięwzięcia i wyznaczył prelegentów.

– księżom prelegentom, których mogliśmy gościć w tym roku podczas naszych spotkań, za przygotowanie i wygłoszenie niezwykle interesujących referatów i zachęcanie do dyskusji,

– Jakubowi Bulzakowi, prowadzącemu konwersatoria,

– Małopolskiemu Centrum Kultury „Sokół” za udostępnianie sali i wzorową współpracę,

– wszystkim uczestnikom konwersatoriów.

Informacje o nowym projekcie będą zamieszczane na naszej stronie internetowej w nowym roku akademickim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *