Początek czerwca dla Seniorów zaangażowanych w projekt „Senior młody duchem” rozpoczął się zajęciami nordic walking. Przez sześć spotkań dbali oni o swoją aktywność fizyczną i bez żadnej taryfy ulgowej dzielnie pokonywali kilometry wraz z panią instruktor. Wszyscy Seniorzy cieszyli się z zajęć, ponieważ jak zgodnie przyznali, o wiele lepiej idzie się w grupie niż samemu, w związku z tym chętniej przychodzi się również na zajęcia.

W miesiącu czerwcu odbyły się dwie wycieczki.

18 czerwca 2019 r. w Centrum „Kana” miało miejsce spotkanie ze specjalistą ds. ziołolecznictwa. Został wygłoszony wykład nt. zastosowania naturalnych sposobów leczenia i ziołolecznictwa m.in. w przypadku boreliozy.

Okazało się ono bardzo przydatne – Seniorzy zadawali mnóstwo pytań odnośnie wykorzystania ziół przy konkretnych dolegliwościach, czy nawet chorobach.

Później wraz z animatorem i przewodnikiem PTTK, a także koordynatorem Seniorzy udali się na wycieczkę do Bochni. Zanim zwiedzili miejsce docelowe – Kopalnię Soli – zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Narodowego – przewodnik  zorganizował spacer po mieście. Seniorzy zwiedzili m.in. Bazylikę św. Mikołaja w Bochni.

26 czerwca 2019 r. natomiast odbyło się spotkanie z panią dietetyk, którego celem było zapoznanie Seniorów z właściwą dietą oraz sposobami odżywiania się.

Po ciekawej prelekcji 48 – osobowa grupa udała się na wycieczkę szlakiem papieskim do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Najpierw zostali oni oprowadzeni po sanktuarium, które w 1999 r. jako jedyna kalwaria na świecie zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie udali się do Wadowic, gdzie zwiedzili Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II obecnie pełniący funkcję muzeum biograficznego papieża Jana Pawła II, dokumentujące życie i działalność kapłańską, a także związki papieża z Wadowicami.

 

Poniżej relacja fotograficzna z projektu.

 

Zadanie publiczne z zakresu pomocy społecznej pod nazwą „Senior młody duchem”, realizowane przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży „Kana” w Nowym Sączu, jest współfinansowane ze środków Wojewody Małopolskiego.