Przed Państwem następna relacja z przebiegu projektu pn. „Bezpieczny Senior z pasją”. 4 października 2018 r. przyrodnik poprowadził ostatnie zajęcia nt. dzikiej róży i jej zastosowania w naturalnym leczeniu schorzeń przez Seniorów.

9 października 2018 r. odbyły się prelekcje z udziałem ratownika medycznego i Rzecznika Praw Konsumenta z Federacji Konsumentów Oddział Nowy Sącz.

10 października 2018 r. rozpoczęły się warsztaty z ratownikiem medycznym. Przez 6 spotkań uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności z zakresu I pomocy przedmedycznej, bandażowania, resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

17 października 2018 r. zakończyły się warsztaty fotograficzne. Uczestnicy wypełnili ankiety końcowe, a ich ostatnim zadaniem było wykonywanie zdjęć na wycieczce, która odbyła się 19 października 2018 r. Wybrane zdjęcia z tego i z pozostałych wyjazdów zostaną wywołane i zaprezentowane podczas wernisażu na zakończenie projektu.

Cały czas trwają warsztaty dziennikarskie. Seniorzy oprócz tego, że odwiedzili siedzibę Radia RDN, zobaczyli, jak „na żywo” wygląda praca dziennikarzy, to zdobywają wiedzę na temat różnych dziedzin dziennikarstwa, np. dziennikarstwo sportowe. Seniorzy – dziennikarze aktywnie udzielają się podczas wyjazdów m. in.: przeprowadzają wywiady z pozostałymi uczestnikami.

W ramach projektu powstały już 3 audycje radiowe, które są prezentowane na antenie Radia RDN.

19 października 2018 r. Seniorzy wzięli udział już w ostatniej wycieczce. Tym razem odbyła się w stronę Magury Małastowskiej. Tam wyznaczony został Szlak Frontu Wschodniego I wojny światowej a my odwiedziliśmy cmentarz wojskowy nr 60 Magura – Przełęcz Małastowska. Po drodze zwiedziliśmy obiekty znajdujące się na Szlaku Architektury Drewnianej w gminie Uście Gorlickie: dawną cerkiew greckokatolicką pw. św. Michała Archanioła w Brunarach Wyżnych, która obecnie pełni funkcję kościoła rzymskokatolickiego pw. NMP Wniebowziętej, a także cerkiew greckokatolicką św. Paraskewy w Kwiatoniu. Po drodze odwiedziliśmy miejscowość Śnietnicę, w której znajduje się Parafia rzymskokatolicka, w której czczony jest św. Andrzej Bobola i cerkiew greckokatolicką pw. św. Dymitra.

Przed wycieczką odbyła się prelekcja policjanta nt. bezpieczeństwa Seniorów. Poruszała m.in. temat bezpieczeństwa na drogach ze szczególnym uwzględnieniem odblasków.

Poniżej zdjęcia uczestnika warsztatów dziennikarskich i fotograficznych pana Józefa.

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.