Półkolonia zimowa w Kanie trwała w tym roku od 14 do 25 stycznia. Przez okres dwutygodniowego wypoczynku dzieci korzystały z różnych atrakcji i nie zaświadczyły nudy.  Zwracaliśmy szczególną uwagę na kwestię bezpieczeństwa poprzez organizację pogadanki z ratownikiem medycznym w Centrum „Kana”, wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej i prelekcję połączoną z nabyciem umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia w sali edukacyjnej „Ognik”, wizytę w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Największą atrakcją okazał się być kulig z ogniskiem w Rytrze. Dobrych humorów i białego szaleństwa nie zepsuł nawet mróz. Oprócz tego uczestnicy półkolonii wyśmienicie spędzili czas w BAJKOLANDZIE.

W LaserShocie bezpiecznie i zdrowo rywalizowali w przestrzeni kosmicznej. Na zakończenie zabawy wszyscy  otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zawodnikom z największą ilością punktów wręczone zostały nawet medale.

Uczestnicy półkolonii mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z robotyki. Warsztaty Robotów to innowacyjne zajęcia z robotyki, podczas których samodzielne wykonanie robotów dało dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji. Dzięki temu doświadczeniu uczestnikom półkolonii została przekazana cenna lekcja: nauka wcale nie musi być nudna – wręcz przeciwnie – przekazana w odpowiedni sposób jest fantastyczną i pouczającą przygodą.

Szereg konkursów z nagrodami, zajęcia plastyczne, wspólne oglądanie filmów, zajęcia animacyjne, zabawa karnawałowa i pobyt na lodowisku to tylko nieliczne z atrakcji. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda praca dziennikarza radiowego podczas gościnnej wizyty w Radiu RDN NOWY SĄCZ. Korzystając z faktu, że w tym dniu przypadało kalendarzowe Święto wszystkich Babć i Dziadków dzieci składały życzenia na antenie Swoim Najukochańszym Dziadkom. Pojechaliśmy również do Podegrodzia, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Lachów Sądeckich im. Zofii i Stanisława Chrząstowskich. Lekcja historii, w której uczestniczyły dzieci na długo została w ich pamięci. Na koniec – już tradycyjnie – odbył się Pokaz Młodych Talentów, podczas którego uczestnicy zaprezentowali się w trzech kategoriach: ŚPIEW, TANIEC i SZTUKA MOWY. Na zwycięzców czekały pamiątkowe puchary, a dla pozostałych nie zabrakło nagród pocieszenia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczestnikom za udział, Rodzicom i Opiekunom za zaufanie, a Sponsorom za okazane serce, tj.:

– Przetwórstwo Owoców i Warzyw „Prospona”,

– Firma HUZAR,

– Gospodarstwo Drobiarskie „GOSDROB FAMILY”,

– Zakład Butelkowania Naturalnej Wody Mineralnej „PIWNICZANKA”,

– Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej.