Sezon ferii już za nami.

Dzieci powróciły do szkolnych ławek, ale wspomnienia w ich sercach pozostały.
Wraz z feriami zakończyła się półkolonia w Centrum „KANA”, która już od prawie 15 lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, jak i rodziców.

W projekcie „Wakacje z  KANĄ 2018” uczestniczyli uczniowie z sądeckich szkół podstawowych, którzy podobnie jak w latach ubiegłych skierowani zostali przez pedagogów szkolnych.

Program półkolonii, oprócz wymarzonej zimowej aury i kuligu wraz z ogniskiem w „Tarze” Ośrodku Hipoterapii i Jeździectwa w Kamionce Wielkiej, obfitował w atrakcyjne formy spędzania czasu dla dzieci.

Uczestnicy półkolonii aktywnie uczęszczali na basen, lodowisko, ściankę wspinaczkową, brali udział w zabawach w UFOLANDZIE oraz w kręgielni ATOM. Odwiedzili siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, gdzie przeobrazili się w „małych strażaków” i zaczerpnęli informacje na temat bezpieczeństwa, oraz Muzeum Lachów Sądeckich w Podegrodziu gdzie poznali dawną kulturę i zwyczaje.

Do Kany zaprosiliśmy, także ratownika medycznego, który interesująco opowiadał o udzielaniu pierwszej pomocy. Dla dzieci było to bardzo ciekawe doświadczenie, gdyż mieli okazję stać się prawdziwymi ratownikami i poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.

Ponadto, uczestnicy półkolonii brali udział w warsztatach plastyczno-technicznych, krawieckich, komputerowych, edukacyjnych oraz w różnych grach i zabawach integrujących i animacyjnych. Radość przynosiła zabawa chustą animacyjną, gra w szachy, czy nawet wspólne lepienie bałwana.

Na zakończenie turnusu dzieci  uczestniczyły  w Pokazie Młodych Talentów i prezentowały swoje umiejętności i talenty, poprzez śpiew, tańce, pokaz mody ekologicznej. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników półkolonii był występ kabaretowy z udziałem Pań Opiekunek i specjalnie przygotowana dla dzieci prezentacja podsumowująca dwutygodniowy wypoczynek.

Nad bezpieczeństwem uczestników półkolonii czuwała wykwalifikowana kadra wraz z wolontariuszami, za których pomoc i poświęcony czas serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także niezastąpionym Sponsorom, wśród których znaleźli się:

·         Firma „Huzar”,

·         Przetwórnia Owoców i Warzyw „Prospona”,

·         Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej,

·         Zakład Butelkowania Naturalnej Wody Mineralnej „Piwniczanka”,

·         Firma „KONSBUD”.

Dzieci bardzo ucieszyły się  z podarunków, które otrzymały na zakończenie półkolonii.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.