Dla uczniów klas V szkół podstawowych na terenie Gminy Kamionka Wielka został zorganizowany Gminny Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pn. „Pokonamy SMOGA!”, który był dopełnieniem zajęć przeprowadzonych przez wolontariuszy w zakresie edukacji ekologicznej. Celem konkursu, realizowanego w ramach projektu „Czyste powietrze – czysta sprawa 2018 w Gminie Kamionka Wielka”, było popularyzowanie wiedzy dotyczącej przyczyn powstawania smogu, sposobów ograniczania niskiej emisji, przeciwdziałania spalaniu śmieci i prawidłowej segregacji odpadów. Spośród prac plastycznych, które wpłynęły do Centrum KANA, Jury konkursu wyłoniło zwycięskie prace autorstwa uczniów z następujących szkół:

– Szkoły Podstawowej w Boguszy,

– Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamionce Wielkiej,

– Szkoły Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózkówny w Mszalnicy.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a dodatkowo wszyscy uczestnicy dostali nagrody pocieszenie oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie! Nagrodzone i wyróżnione prace plastyczne uczniów można oglądać w MCDN w Nowym Sączu do końca wakacji.

 

Projekt „Czyste powietrze – czysta sprawa 2018 w Gminie Kamionka Wielka” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Kamionka Wielka.