Wakacje w pełni, a Seniorzy w „Kanie” aktywnie uczestniczą w zajęciach w ramach projektu „Bezpieczny Senior z pasją”. Realizacja projektu jest już na półmetku. 3 sierpnia zakończyły się warsztaty plastyczne. Przez 18 godzin uczestnicy zgłębiali wiedzę i umiejętności z zakresu techniki zdobienia – decoupage’u. Kolorowe, ciekawie ozdobione chusteczniki, słoiczki i szkatułki Seniorzy zaprezentują wszystkim uczestnikom projektu na wernisażu kończącym projekt.

Oprócz uczestnictwa w warsztatach Seniorzy aktywnie biorą udział w wycieczkach krajoznawczych i w poprzedzających wycieczki wykładach. 1 sierpnia miał miejsce wykład strażaka nt. bezpieczeństwa, m.in. jak zachowywać się podczas pożarów i na co zwracać uwagę. Po nim udaliśmy się na wycieczkę Przełomem Dunajca. Najpierw zwiedziliśmy ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Dunajcem w granicach Pienińskiego Parku Narodowego w Czorsztynie.  Największą atrakcją dnia był spływ łodziami Doliną Dunajca. Należy dodać, że jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. To niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą , Dunajec wyżłobił w wapiennych skałach wąwóz zwany Przełomem Dunajca. W trakcie spływu flisacy opowiadali o Pieninach przytaczając legendy o Janosiku oraz pokazując najciekawsze miejsca na trasie. Na koniec Seniorzy spędzili czas w Szczawnicy.

Na uwagę zasługuje fakt, że podczas wycieczek Seniorzy uczestniczący w warsztatach dziennikarskich zamieniają się w dziennikarzy i prowadzą wywiady z innymi uczestnikami. Materiał zostanie później wykorzystany do audycji transmitowanych na antenie Radia RDN. Uczestnicy warsztatów fotograficznych również aktywnie dokumentują przebieg wyjazdów i wykonują zdjęcia.

Kolejna wycieczka czeka uczestników we wrześniu.

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na Rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014 – 2020.